Wiadomości

10 nietrzeźwych kierowców od piątku do niedzieli zatrzymali policjanci ze Słupska.

Data publikacji 11.07.2022

Od piątku do niedzieli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 10 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że pili wcześniej alkohol. Mężczyźni w wieku od 30 do 58 lat w swoich organizmach mieli od 0,7 promila do ponad 3 promili alkoholu. Wszyscy odpowiedzą wkrótce za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność na drodze.

Miniony weekend był bardzo pracowity dla policjantów ze Słupska i powiatu słupskiego. Niestety wielu kierowców myśli, że w trakcie wakacji nie obowiązują przepisy ruchu drogowego oraz że dopuszczalna jest jazda samochodem po spożyciu alkoholu. Tylko od piątku do niedzieli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 10 kierowców, którzy pili alkohol, a następnie wsiedli za kierownicę swoich pojazdów i stworzyli ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyźni w wieku od 30 do 58 lat odpowiedzą wkrótce za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek około 12:00 w Bolesławicach, policjanci słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego oplem. W trakcie interwencji od mieszkańca powiatu sławieńskiego funkcjonariusze wyczuli alkohol, a badanie alkomatem pokazało, że w jego organizmie jest ponad 0,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy, a w najbliższym czasie odpowie on za popełnione przestępstwo.

W sobotę około godziny 15:00 policjanci z Ustki otrzymali zgłoszenie o kierowcy skutera, który potrącił kobietę z dzieckiem. Od kierowcy wyczuwalny był alkohol, a badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 36-letniego kierującego ponad 2,3 promila alkoholu. W tym zdarzeniu szczęśliwie nikt nie ucierpiał, jednak takie nieodpowiedzialne zachowania mogą mieć poważne konsekwencje. Nietrzeźwy kierowca ma ograniczoną zdolność koncentracji i opóźniony czas reakcji co stwarza ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się także 46-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, który w sobotę wieczorem pił alkohol, a potem wsiadł do swojego samochodu i rozpoczął jazdę. Policjanci, którzy zwrócili uwagę na jadącego całą szerokością jezdni fiata, zatrzymali tego kierowcę. W trakcie zatrzymania pojazdu nietrzeźwy kierowca zahaczył o stojący radiowóz i go uszkodził. Badanie alkomatem wykazało w jego przypadku blisko 2,5 promila alkoholu.

W niedzielę rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy busa, który w Słupsku przy ul. Kopernika uderzył w lampę uliczną i próbował odjechać. Mundurowi od razu pojechali w to miejsce i zobaczyli mającego problemy z utrzymaniem równowagi mężczyznę, od którego był mocno wyczuwalny alkohol. Od 42-letniego kierowcy została pobrana krew do badania, które wskaże zawartość alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali również lekkomyślnemu mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd odholowali na policyjny parking.

Tylko w ciągu 3 dni słupscy policjanci interweniowali 10 razy wobec kierowców, którzy nietrzeźwi wsiedli za kierownicę i stworzyli ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdem po alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Każdy kto wsiada za kierownicę po wypiciu alkoholu musi liczyć się nie tylko z poważnymi konsekwencjami prawnymi, ale również z tym, że może zrobić krzywdę innym osobom i sobie

 

Powrót na górę strony