Wiadomości

Bezpieczne wakacje nad wodą. Bądź odpowiedzialny!!!

Data publikacji 14.07.2022

Wakacje to wspaniały czas na beztroski wypoczynek. Chętnie spędzamy go nad brzegiem rzeki, jeziora czy morza. Warto jednak pamiętać o tym, że nad wodą obowiązują nas pewne zasady, których złamanie grozi poważnymi konsekwencjami, a w niektórych sytuacjach nawet śmiercią. Policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", spotykają się z uczestnikami obozów, kolonii i półkolonii i informują jakie zagrożenia występują nad wodą, tak aby wszyscy świadomi, cali i zdrowi wrócili po wakacjach do swoich domów.

Aby tegoroczne wakacje były dla nas beztroskie i bezpieczne trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad i stale edukować uczniów. Niestety są takie osoby, dla których dobra zabawa jest ważniejsza niż stosowanie się do obowiązujących przepisów. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, aby stale edukowali swoich podopiecznych o występujących zagrożeniach. Mundurowi od początku wakacji spotykają się z uczestnikami obozów, kolonii i półkolonii i przekazują im rady dotyczące bezpiecznej zabawy i wypoczynku. Czasami jednak osoby dorosłe zachowują się mniej odpowiedzialnie niż dzieci i swoim zachowaniem dają zły przykład najmłodszym. Zadbajmy o siebie i naszych podopiecznych. Promujmy bezpieczne zachowania nad wodą!!!

Pamiętajmy, aby:

  • NIGDY NIE WCHODZIĆ DO WODY, GDY WYWIESZONA JEST CZERWONA FLAGA!!!
  • z wodnych zabaw korzystać tylko w miejscach strzeżonych przez ratownika i pod nadzorem rodziców lub opiekunów,
  • nie skakać do wody „na główkę", ponieważ możemy napotkać na swej drodze głazy, ostre skały, a nawet wrzucone do wody kosze na śmieci, ławki czy inne niebezpieczne przedmioty, 
  • nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu,
  • przed wejściem do wody zabezpieczyć nasze najmłodsze pociechy zakładając im tzw. rękawki. 

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od naszej przezorności. Wypoczywając, starajmy się przewidywać mogące wystąpić zagrożenia.

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony