Wiadomości

Słupscy policjanci będą dbali o bezpieczeństwo podczas 32 Finału WOŚP

Data publikacji 26.01.2024

Wzorem lat ubiegłych słupscy policjanci będą dbali o bezpieczeństwo podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Słupska i powiatu służbę pełnić będzie większa liczba patroli, a wszystko po to by osoby, które będą uczestniczyć w kwestowaniu mogły czuć się bezpiecznie.

28 stycznia 2024 roku odbędzie się 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku jak co roku, będą zabezpieczać przebieg tego wydarzenia na terenie Słupska i powiatu. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na to, czy osoby, które uczestniczą w zbiórce są do tego uprawnione. Najważniejszym zadaniem policjantów podczas tegorocznego finału orkiestry jest zadbanie o bezpieczeństwo wolontariuszy, a także uczestników odbywających się w tym dniu wydarzeń towarzyszących.

Wzorem lat ubiegłych przed rozpoczęciem przez wolontariuszy kwestowania na ulicach Słupska i powiatu słupskiego, zostanie przeprowadzone szkolenie, podczas którego policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przekażą uczestnikom informacje na temat bezpiecznej zbiórki pieniędzy, zagrożeń na jakie mogą być narażeni wolontariusze oraz jak się przed nimi uchronić.

Kilka policyjnych porad dla darczyńców i wolontariuszy WOŚP:

Porady dla darczyńców:

  • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (serce);
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu, jeśli go nie widzisz możesz poprosić o okazanie;
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany numer kwestującego, ten sam, który widnieje na identyfikatorze.
  • Każdy wolontariusz musi mieć ze sobą doskonale znane „serduszkowe” naklejki.

 

Porady dla wolontariuszy:

  • Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony, głównych ciągach komunikacyjnych; miejscach dobrze oświetlonych miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.
  • Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach,
  • Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych.
  • Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.
  • Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego  112)

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

 

Powrót na górę strony