Wiadomości

II edycja konkursu Bezpieczeństwo w Cybeprzestrzeni.

Data publikacji 09.12.2024

W piątek w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się gala finałowa konkursu dotyczącego bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Słupska komenda była współgospodarzem wydarzenia wspólnie z Uniwersytetem Pomorskim w Słupsku. W konkursie wzięło udział blisko 300 uczniów szkół ponadpodstawowych. W piątkowej gali wzięło udział 10 najlepszych laureatów, którzy mieli możliwość zobaczenia, jak działa zespół do walki z przestępczością komputerową, działający w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Słupsku.

W piątek punktualnie o godzinie 12 w auli Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się finałowa gala konkursu zorganizowanego przez Uniwersytet Pomorski w Słupsku wspólnie ze słupską komendą. Konkurs ten był zaadresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów, bo do testu na platformie e-lerningowej przystąpiło blisko 300 uczniów z różnych szkół średnich na terenie obu województw. Do Słupska zaproszono 10 najlepszych laureatów. Na samym początku spotkania po przywitaniu gości przez przedstawicieli Uniwersytetu Pomorskiego oraz Naczelnika Wydziału Do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Słupsku Pana nadkom. Jacka Pardo, nastąpiło wręczenie nagród dla zaproszonych uczestników. Po części oficjalnej nadkom. Jacek Pardo przeprowadził warsztaty dotyczące „Nowych trendów cybeprzestępczości”. W czasie wykładu połączonego z warsztatami młodzi ludzie zainteresowani cyberbezpieczeństwem dowiedzieli się o sposobach działania oszustów oraz o możliwościach technicznych i praktykach jak zabezpieczyć się przed tego typu przestępstwami.

Następnie laureaci konkursu odwiedzili Zespół do Walki z Przestępczością Komputerową działający w Słupskiej jednostce, gdzie policjanci zajmujący się na co dzień walką z cyberzagrożeniami przybliżyli młodym ludziom warsztat swojej służby. Uczniowie zobaczyli jak działają funkcjonariusze tego zespołu, oraz jakie zagrożenia czekają na użytkowników sieci Internet. Podczas spotkania wywiązała się ciekawa dyskusją na temat wyzwań, jakie stawia organom ścigania współczesny rozwój technologiczny. Młodzież w rozmowie z mundurowymi dowiedziała się również jakie kryteria trzeba spełniać, aby przyjąć się do służby w Policji, jak wygląda ścieżka zawodowej kariery oraz możliwości, jakie daje służba w samorozwoju osobistym. Jak przekazali policjanci, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Powrót na górę strony