Święta, Sylwester i Nowy Rok. Słupscy policjanci podsumowują działania na słupskich drogach.
Funkcjonariusze podsumowują działania na drogach miasta i powiatu słupskiego. Policjanci skontrolowali blisko 450 pojazdów, ujawniając 395 wykroczeń. Sprawdzono trzeźwość ponad 2000 kierujących. Zatrzymano 12 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. Jedna z kontroli zakończyła się ponad rokiem pozbawienia wolności.
Jak co roku okres świąteczny to nie tylko czas odwiedzin najbliższych spędzony w rodzinnym gronie. Aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu, słupscy policjanci prowadzą wzmożone działania. W okresie świątecznym niejednokrotnie można było zauważyć na naszych drogach więcej patroli- szczególnie na drogach, na których ruch w związku ze świętami był wzmożony. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na te zachowania kierowców, które stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze słupskiej drogówki skontrolowali blisko 450 pojazdów, ujawniając tym samym prawie 400 wykroczeń. Część z nich skończyła się surowymi mandatami oraz wnioskami o ukaranie do sądu. Skontrolowano trzeźwość u ponad 2000 kierujących pojazdami. W czasie tych wzmożonych działań policjanci zatrzymali 12 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę, mimo że wcześniej piły alkohol. Wśród tych zatrzymanych, aż 9 osób tym samym popełniła przestępstwo. W drugi dzień Świąt policjanci słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli na ulicy Mochnackiego w Słupsku osobową mazdę, za której kierownicą siedział 33-latek. Kontrola wykazała, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który już następnego dnia usłyszał zarzuty. Zastosowano tak zwany tryb przyspieszony i jeszcze w starym roku usłyszał wyrok sądu skazujący go na 1 rok i 3 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności oraz 6 lat zakazu prowadzenia pojazdów.
W tym szczególnym czasie policjanci pracowali na miejscach zdarzeń drogowych. Przyczyną tych incydentów jest niejednokrotnie niezachowanie należytej ostrożności, roztargnienie, czy brawura, dlatego funkcjonariusze przypominają, aby wsiadać za kierownicę wypoczętym, często, jeśli to możliwe zarezerwowanie sobie nieco więcej czasu na podróż, bądź zaplanowanie wyjazdu nieco wcześniej, gdyż na drodze pośpiech nie jest dobrym doradcą!