Dziecięce Zawody Rowerkowe na Stadionie 650-lecia!
W niedzielę na Stadionie 650-lecia wystartowały „Dziecięce Zawody Rowerkowe”. W wydarzeniu wzięło udział kilkuset uczestników. Na zawodach pojawili się także słupscy policjanci, którzy sprawdzali wiedzę i umiejętności jazdy na jednośladzie najmłodszych uczestników.
W niedzielę słupski stadion na ulicy Madalińskiego zamienił się w wielką arenę sportowych zmagań na jednośladach, w której wzięli udział najmłodsi. Dzieci w wieki od 3 do 9 lat pod okiem swoich rodziców ścigało się na jednośladach na bieżni stadionu. Podczas imprezy na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Jedną z nich była możliwość zobaczenia policyjnego sprzętu oraz pokonanie specjalnie przygotowanego przez funkcjonariuszy toru przeszkód, oraz możliwość sprawdzenia swoje wiedzy na temat poruszania się rowerem w miasteczku ruchu drogowego. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli, że kask ochronny jest nieodzownym elementem wyposażenia odpowiedzialnego cyklisty, a w przypadku najmłodszych – odpowiedzialnego rodzica. Dla starszych policjanci przygotowali narko i alko gogle- uświadamiając tym samym, jak skrajnie niebezpieczne może być wsiadanie za kierownicę po używkach.