Podsumowanie minionego roku
W Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się roczna odprawa służbowa poświęcona wynikom pracy słupskich policjantów w 2011 roku. W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza jednostki i komisariatów podległych KMP w Słupsku.
Ukazując pracę policjantów ze Słupska należy przedstawić niezbędne dane statystyczne będące odzwierciedleniem trudu, jak i skuteczności naszej codziennej służby. Aby zobrazować w sposób czytelny czasem suche liczby, wybrane dane zestawiono z analogicznymi okresami lat ubiegłych w multimedialnych prezentacjach.
Dzięki wysiłkom słupskich policjantów, na bardzo dobrym i jak się okazało najlepszym w województwie pomorskim poziomie wypada liczba dynamiki wszczęć przestępstw z siedmiu kategoriach najbardziej dokuczliwych społecznie tj: kradzież, kradzież z włamaniem, kradzież pojazdów, rozboje, bójki i pobicia, uszczerbki na zdrowiu i uszkodzenia rzeczy.
O 12 spadła liczba skradzionych samochodów. W odniesieniu do roku 2010 nieznacznie bo o 6 zdarzeń zmniejszyła się w powiecie słupskim ilość rozbojów i wymuszeń rozbójniczych, a ich wykrywalność pozostaje na bardzo wysokim poziomie blisko 82% W ubiegłym roku odnotowaliśmy 97 takich czynów.
W tym podsumowaniu nie sposób pominąć przestępczości narkotykowej. Kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w wyniku działań ujawnili w 2011r. ponad 1,5 kg amfetaminy, prawie 3,3 tysiąca drzewek marichuany i ponad 2 kg suszu tego narkotyku. Wskaźnik wykrywalności przestępstw naruszających przepisy Ustawy"O przeciwdziałaniu narkomanii" w KMP Słupsk osiągnął blisko 99%.
Inna kategorią wymagającą komentarza są nietrzeźwi kierujący. W 2011roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku, zatrzymali 450 takich osób.
Kolejnym punktem odprawy była prezentacja dotycząca spraw kadrowych . Najwięcej policjantów KMP w Słupsku pracuje w służbach prewencji, w służbach kryminalnych i we wspomagających . Staż służbowy przedstawia się następująco: 14 policjantów posiadało staż do 3 lat służby, 303 policjantów od 3 do15. i 93 ze stażem służby większy niż lat 15. Policja to także pracownicy cywilni. KMP w Słupsku posiada 91 takich etatów, w tym 34 w korpusie służby cywilnej i 57 pracowniczych /62 zatrudnionych/. Sprawy kadrowe dotyczyły restrukturyzacji służby dyżurnej. W minionym 2011 roku zlikwidowano Zespół Dyżurnych w etacie Komisariatu Policji II w Słupsku i zmniejszono o 50 % stan etatowy służby dyżurnej w Komisariacie Policji I w Słupsku. Dzięki temu wzmocniono i utworzono 3 osobową służbę dyżurną na jednej zmianie w strukturach Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsk. W ramach Zespołu Wspomagającego Komisariatu Policji II w Słupsku utworzono służbę recepcyjną, składającą się z 5 pracowników, zajmujących się głównie ochroną obiektu.
Prezentację wyników podsumował Komendant Miejski Policji w Słupsku podinsp. Andrzej Szaniawski, który opisując prace funkcjonariuszy w minionym roku odniósł się m.in. do danych statystycznych zawartych w multimedialnych prezentacjach. Na zakończenie odprawy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku - mł. insp. Czesław Koszykowski przedstawił wyniki osiągnięte w zeszłym roku przez policjantów garnizonu pomorskiego na tle pozostałych województw, wysoko na tym tle oceniając prace słupskich funkcjonariuszy.