Wiadomości

Słupszczanie już 1500 razy odwiedzili Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 05.05.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji, ale nie pilnych. Mieszkańcy regionu słupskiego od początku roku zaznaczyli ich już prawie 1500. Policjanci każde zgłoszenie weryfikują i mają na to kilka dni. Warto przy tym pamiętać, że gdy potrzebujemy interwencji pilnej należy telefonować pod alarmowe numery Policji 997 lub 112.

Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla obywateli, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach np. gdzie kierujący przekraczają dozwoloną prędkość, nieprawidłowo parkują, gromadzi się młodzież albo, w którym miejscu należy interweniować żeby poprawić infrastrukturę drogową. Mieszkańcy powiatu słupskiego od początku roku aktywnie uczestniczą w tym programie i jak pokazują dane KMP w Słupsku zaznaczyli już prawie 1500 lokalizacji gdzie według nich potrzebna była interwencja mundurowych. Każde naniesione na wirtualną mapę zagrożeń miejsce jest natychmiast przez policjantów weryfikowane. Większość zgłoszeń, także w minionym tygodniu dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości, parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych i spożywania alkoholu w miejscu publicznym. To najbardziej dokuczliwe społecznie zagadnienia, które wymagają według mieszkańców przyjrzenia się przez Policję. Dzięki naniesionym w tym tygodniu przez mieszkańców osiedla Niepodległości w Słupsku zgłoszeniom, policjanci szybko mogli zareagować i udzielić wsparcia zainteresowanym bezpieczeństwem mieszkańcom. Tereny osiedla w rejonie ulicy Norwida i Frąckowskiego zostały objęte nadzorem przez dzielnicowych i policjantów z drogówki, którzy częściej pojawiając się w tamtym rejonie nie tylko oddziaływają prewencyjnie ale przede wszystkim realizują interwencje wobec osób łamiących przepisy porządkowe. Jak zaobserwowali policjanci główne bolączki mieszkańców dotyczyły niszczenia mienia, wandalizmu, spożywania alkoholu w pobliżu placu zabaw i hałaśliwe często niekulturalne zachowanie się młodzieży.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112. „Mapa Zagrożeń” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, a jej obsługa jest bardzo prosta. Zachęcamy.

  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
Powrót na górę strony