Wiadomości

Ewaluacyjna debata o zagrożeniu cyberprzestepczością

Data publikacji 26.09.2017

Atakujące w sieci wirusy, wszechobecna przemoc i cyberprzemoc oraz mit internetowej anonimowości były głównymi zagadnieniami ewaluacyjnej debaty zorganizowanej przez Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Praktycznie każdy w swoim mieszkaniu posiada komputer z podłączeniem do Internetu. Wykorzystanie go do celów edukacyjnych i rozrywkowych to tylko część jego możliwości. Powszechnym obecnie jest robienie przez Internet zakupów, i komunikowanie się z innymi osobami. Ten i inne aspekty także poruszano na debacie policjantów z uczniami I Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku.

Policjanci z "Zespołu do walki z cyberprzestepczością", który utworzony został w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku podczas debaty z licealistami poruszali zagadnienia dotyczące zagrożenia jakie niesie za sobą niewłaściwie korzystanie z Internetu. Okno na świat jakim jest sieć internetowa w przypadku lekkomyślnego korzystania z niego, czasem może stać się przyczyną kłopotów i problemów. Śledczy podczas tej lekcji radził jak zabezpieczyć swój komputer przed ingerencją hackerów z zewnątrz. Ważnym elementem czwartkowego spotkania była dyskusja z uczniami o braku ich anonimowości w sieci. Zwracając licealistom uwagę na wartość i odpowiedzialność za pisane w sieci słowo, przedstawiano przykłady zupełnie nowego i powszechnego zjawiska jakim jest cyberprzemoc. Te zagadnienia miały uświadomić uczniom konsekwencje prawne nieodpowiedzialnego korzystania z sieci. Zeszłotygodniowa debata była również świetną okazją do omówienia aplikacji "Moja komenda" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Zainteresowanie uczniów, mieszkańców Słupska i zaproszonych gości, którzy przybyli na to spotkanie, ich pytania i wątpliwości oraz zebrane opinie oraz komentarze świadczą o potrzebie organizowania tego typu przedsięwzięć.

  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
Powrót na górę strony