Zagrożenia w sieci, narkotyki i dopalacze, bezpieczeństwo w miejscu publicznym -debaty społeczne
Wczoraj w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Słupsku odbyły się debaty społeczne poświęcone tematom cyberzagrożeń, środków odurzających i bezpieczeństwu publicznemu. Udział w tych wydarzeniach wzięło ponad 300 uczniów, nauczyciele, oraz zaproszeni goście. Wśród prelegentów byli policjanci, psycholog, i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku.
Wczoraj w godzinach 11.35-13.15 w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku odbyły się debaty społeczne, podczas których omówione zostały ważne zagadnienia z tematyki cyberzagrożeń, środków odurzających i bezpieczeństwa.
Głównym celem spotkań było zwiększenie poziomu wiedzy uczestników na prezentowane tematy oraz uświadomienie o konsekwencjach prawnych w przypadku nieprzestrzegania przepisów z zakresu omawianych obszarów.
Przedstawiciele słupskiej policji w trakcie dyskusji poruszyli również tematy dotyczące osób starszych oraz przybliżyli mieszkańcom, jaką rolę pełni dzielnicowy, a także zaprezentowali działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”.
Pani Monika Walczak – psycholog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej omówiła zakres działań, jakie w związku z omawianymi tematami realizują pracownicy z poradni.
Pracownicy Powiatowej Stacji Epidemiologiczo-Sanitarnej: pani Małgorzata Twardowska-Parol i Karolina Jagusiak skupiły się na przedstawieniu podejmowanych działań w zakresie zagrożeń, jakie związane są narkotykami, dopalaczami i innymi środkami odurzającymi.
Obecni na debacie uczestnicy mieli również okazję porozmawiać z prelegentami oraz podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na omawiane tematy.
Ostatnim punktem spotkań było wypełnienie ankiet, które po zakończeniu wszystkich debat zostały przeanalizowane przez funkcjonariuszy policji.
Badanie ankietowe wykazało, że na kolejnej debacie zarówno młodzież jak i nauczyciele chcieliby uzyskać więcej informacji na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich w przypadkach popełniania czynów karalnych i przejawów demoralizacji.