Wiadomości

Dzielnicowi uczestniczyli w szkoleniu

Data publikacji 20.02.2020

Dzielnicowi z powiatu słupskiego uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez psychologa ze Szkoły Policji w Słupsku oraz przez koordynatora do spraw przemocy w rodzinie i specjalistę do spraw związanych z przestępczością nieletnich z komendy miejskiej. Zajęcia odbywały się w sali wykładowej i miały na celu pogłębić wiedzę policjantów i wymienić się doświadczeniami z minionych miesięcy.

Funkcjonariusze słupskiej komendy, którzy na co dzień są najbliżej swoich mieszkańców, mieli okazję spotkać się z policjantami, z którymi w ramach szkolenia powtórzyli tematykę przemocy w rodzinie i przestępczości nieletnich. W trakcie omawiania konkretnych zagadnień głos zabierała podinsp. Anna Niezabitowska ze słupskiej szkoły policji, która dany problem przedstawiała z punktu widzenia psychologicznego. Dwudniowe szkolenia były kontynuacją dotychczasowych cyklicznych spotkań dzielnicowych organizowanych w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku.

Zajęcia miały charakter luźnych rozmów, w których trakcie dzielnicowi omawiali sytuacje związane z przemocą i z przestępczością nieletnich, a przy pomocy specjalistów szukali adekwatnych rozwiązań mających wpływ na poprawę sytuacji, w jakiej znaleźli się ich podopieczni. Anna Niezabitowska zachęciła funkcjonariuszy do wykonania kilku ciekawych ćwiczeń, które stanowiły dla nich duże wyzwanie, jednocześnie pozwoliły zrozumieć motywy działań ich mieszkańców znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. W swoich wystąpieniach powiedziała policjantom o postawach, jakie powinny być prezentowane przez nich w konfrontacji z konkretnym problemem.

Dzielnicowi aktywnie uczestniczyli w szkoleniach i chętnie podejmowali zadania psychologiczne. Mając na względzie dobro i bezpieczeństwo swoich podopiecznych zagłębiali się w prezentowane problemy i omawiali związki przyczynowo — skutkowe powstałych sytuacji, z którymi nie mogą poradzić sobie ich mieszkańcy. Zdobyta wiedza z pewnością wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa lokalnego społeczeństwa.

Powrót na górę strony