Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymani w związku z pobiciem, naruszeniem nietykalności i kradzieżą tablicy rejestracyjnej
Kryminalni z Komisariatu Policji I w Słupsku zatrzymali dwóch mieszkańców Słupska podejrzanych o pobicie 70-letniego mężczyzny, naruszenie nietykalności innej osoby, oraz kradzież tablicy rejestracyjnej. 22 i 21-latek usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich dozory, zakazy opuszczania kraju oraz zakazy zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
30-latek usłyszał zarzut kradzieży
Zarzut kradzieży usłyszał 30-letni mieszkaniec Słupska, zatrzymany wczoraj przez kryminalnych z Komisariatu Policji II w Słupsku. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej na jednym z parkingów, a sprawca wykorzystał fakt, że zaparkowany pojazd nie był zamknięty przez właściciela. Mężczyzna wszedł do środka Audi i ukradł różne przedmioty o wartości prawie 1500 zł. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Warto znać nowe przepisy w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W związku z nowelizacją przepisów dotyczących organizacji spotkań motoryzacyjnych, chcemy zwrócić uwagę na kluczowe aspekty związane z bezpieczeństwem i legalnością takich wydarzeń. Wprowadzenie nowych regulacji ma na celu zapewnienie ochrony uczestników oraz wszystkich użytkowników dróg.
-
Chciał być niezauważony, a zdradził go charakterystyczny chód. Kierownik referatu kryminalnego zatrzymał poszukiwanego "do odsiadki"
Policyjna czujność nie kończy się wraz z końcem służby. Najlepszym dowodem na to jest postawa Kierownika Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji I w Słupsku. Policjant w czasie wolnym rozpoznał i zatrzymał mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary roku pozbawienia wolności za kradzieże i zniszczenie mienia. Chcącego pozostać anonimowym 26-latka, z całkowicie zakrytą twarzą, kierownik kryminalnych rozpoznał po charakterystycznym chodzie.
-
Działania dzielnicowych na rzecz osób w kryzysie bezdomności
Słupscy dzielnicowi prowadzą działania ukierunkowane na pomoc osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności. W ramach codziennej służby policjanci sprawdzają pustostany, altany działkowe oraz inne miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące schronienia. Dzielnicowi zebrali koce i ciepłą odzież, które przekazują potrzebującym, w szczególności tym osobom, które z różnych powodów nie chcą skorzystać z oferowanej pomocy.
-
Pożegnanie ze sztandarem dotychczasowego Komendanta oraz powierzenie obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku
3 lutego, w auli Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się uroczystość powierzenia obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku mł. insp. Leszkowi Głuchowskiemu oraz pożegnania ze sztandarem insp. Wojciecha Jakubowskiego, przechodzącego na emeryturę. W wydarzeniu udział wzięli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Anna Kos, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Alina Majchrzak, komendanci Szkoły Policji w Słupsku, komendanci miejscy i powiatowi garnizonu pomorskiego i zachodnio-pomorskiego, kadra kierownicza słupskiej Policji, samorządowcy, przedstawiciele współpracujących służb, a także inni zaproszeni goście.
-
Zima nie odpuszcza- każda reakcja i pomoc ma znaczenie
W ostatnich dniach warunki pogodowe są wyjątkowo trudne. Utrzymujące się bardzo niskie temperatury stanowią realne, zagrożenie dla zdrowia i życia osób w kryzysie bezdomności oraz osób starszych i nieporadnych życiowo. Słupscy policjanci podczas codziennej służby sprawdzają miejsca, przebywania osób w kryzysie bezdomności, informując je o miejscach udzielających pomocy i wsparcia, aby zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom.