Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
PODSUMOWANIE ROKU PRACY POLICYJNYCH POSZUKIWACZY
Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku funkcjonuje od grudnia 2022 roku, a jego funkcjonariusze zajmują się między innymi monitorowaniem i analizą poszukiwań osób zaginionych i ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości prowadzonych na terenie województwa pomorskiego, poszukiwaniami opiekuńczymi osób małoletnich i nieletnich, identyfikacją zwłok i osób, których tożsamość jest nieznana oraz wspieraniem merytorycznym i technicznym policjantów z podległych jednostek Policji. Od początku 2023 roku policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób zatrzymali łącznie 53 osoby poszukiwane w oparciu o różne podstawy prawne w tym 26 na podstawie listów gończych.
-
#ZOSTAŃ POMORSKIM POLICJANTEM.
Lubisz pomagać innym, zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności? Zostań policjantem. Każdy z nas jest inny i każdy tworzy całość!
-
UWAŻAJ NA POŁĄCZENIA Z NUMERÓW TELEFONÓW PODSZYWAJĄCYCH SIĘ POD BANKI!
Związek Banków Polskich, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Komenda Główna Policji ostrzegają!
-
Policjanci z Kobylnicy zatrzymali sprawcę przemocy domowej.
Policjanci z Posterunku Policji w Kobylnicy zatrzymali mieszkańca Gminy Kobylnica, który wszczynał awantury, bił i poniżał swoją partnerkę, a także groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna miał być agresywny również wobec swojego dziecka. 32-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobami najbliższymi, a sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 20 dni.
-
W PIĄTEK MOŻLIWE UTRUDNIENIA NA DROGACH
W związku z planowanymi na 9 lutego na terenie całego kraju protestami rolników policjanci z Pomorza apelują do kierowców i podróżnych o to by się do nich odpowiednio przygotowali. Zachęcają do monitorowania komunikatów policyjnych oraz lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją. Ponadto do szukania alternatywnych tras oraz unikanie podróży, gdy nie jest to konieczne.
-
Zgłosił katastrofę budowlaną, której nie było. 57-latek odpowie za wywołanie fałszywego alarmu.
Za bezprawne wywołanie alarmu odpowie mieszkaniec Ustki, który wczoraj wieczorem poinformował służby ratunkowe o katastrofie budowlanej, w której miały ucierpieć dwie osoby. Do zdarzenia na szczęście nie doszło, jednak 57-latek swoim bezmyślnym zgłoszeniem pod numerem alarmowym postawił na nogi policjantów i pozostałe służby ratunkowe. Wprowadzenie służb w błąd i wywołanie tym niepotrzebnych działań, może doprowadzić do sytuacji, kiedy ktoś, kto naprawdę potrzebuje pomocy otrzyma ją z opóźnieniem.
-
36-latek zatrzymany przez słupskich kryminalnych w związku z rozbojem.
Policjanci zatrzymali mieszkańca Koszalina podejrzanego o dokonanie rozboju w jednym z mieszkań w Słupsku. Słupscy kryminalni od razu po otrzymaniu zgłoszenia o tym zdarzeniu zebrali szereg szczegółowych informacji i po niespełna trzech godzinach, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku oraz policjantami ruchu drogowego zatrzymali 36-latka, który jechał w stronę Lęborka. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, a sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na 2 miesiące.
-
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 30-latka, który włamywał się do kasetek na bilon.
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali na gorącym uczynku mieszkańca Szczecinka, który w ubiegłym tygodniu włamywał się do pojemników na monety znajdujących się na słupskich myjniach samochodowych. Z ustaleń policjantów wynika, że 30-latek ma związek z uszkodzeniem i kradzieżami pieniędzy nawet kilkunastu pojemników na bilon. Za te przestępstwa grozi mu teraz od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków na drogach.
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących samochodami to główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków i groźnych zdarzeń drogowych. Słupscy policjanci prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, pod tym kątem, a wobec kierowców, którzy popełniają wykroczenia wyciągają konsekwencje. W miniony weekend prawo jazdy na 3 miesiące stracił 25-letni słupszczanin, który w Redzikowie jechał z prędkością 116 km/h w miejscu gdzie dopuszczalne jest 50 km/h. Apelujemy o odpowiedzialność na drogach.
-
BEZPIECZNY I AKTYWNY ZIMOWY WYPOCZYNEK 2024
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Od 15 stycznia 2024 roku w naszym kraju trwają ferie zimowe. Oto kilka rad dla dzieci i rodziców, co zrobić, aby zimowy wypoczynek był zdrowy i bezpieczny.