Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zamiast zysku zanotował dużą stratę. 62-latek został oszukany na ponad ćwierć miliona złotych
255 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu słupskiego, który myślał, że inwestuje swoje pieniądze w złoto i ropę. Mężczyzna od lipca ubiegłego roku, wpłacał na konta osób podających się na inwestorów różne sumy pieniędzy, jednak zamiast zysków zanotował pokaźną stratę swoich oszczędności i kolejnych sum, które w formie kredytu zaciągnął, po namowie rzekomych brokerów. Kolejny raz apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas inwestowania. Obietnice szybkiego, dużego i pewnego zysku to w zdecydowanej większości przypadków, zwykłe oszustwo!!!
-
Wspólne służby słupskich policjantów z funkcjonariuszami z Litwy
We wspólnych służbach z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku uczestniczą litewscy policjanci ze Szkoły Policji w Kownie. Goście z Litwy przebywają z wizytą w słupskiej Szkole Policji. Przez ostatnie dni mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką szkolenia policjantów w Polsce. Od wczoraj Litwini goszczą w słupskiej jednostce Policji, a podczas służby w terenie mogą przyjrzeć się pracy dzielnicowego i policjanta ruchu drogowego.
-
Kamizelki odblaskowe od Starostwa Słupskiego trafią za pośrednictwem policjantów do mieszkańców powiatu
300 odblaskowych kamizelek odebrali wczoraj z rąk Wicestarosty Słupskiego Marcina Kowalczyka policjanci słupskiej drogówki. Kamizelki, które poprawiają widoczność pieszych na drogach, będą przekazywane przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. To kolejne wspólne działania mundurowych i samorządowców ze Starostwa Słupskiego, które mają wpłynąć na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.
-
Przywłaszczył telefon, dowód osobisty i karty płatnicze, którymi później płacił w sklepie. 59-latek usłyszał zarzuty
Kryminalni z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali 59-latka podejrzanego o przywłaszczenie telefonu, dokumentów i kart płatniczych, które właściciel zgubił w jednym ze sklepów. Mężczyzna zamiast zwrócić znalezione rzeczy, postanowił z nich skorzystać i dokonał kilku zakupów w innym sklepie, za które zapłacił znalezionymi kartami. Mieszkaniec Słupska usłyszał zarzut przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi mu teraz do 10 lat więzienia.
-
W czasie wolnym od służby zauważyli osoby poszukiwane. Dzięki I Zastępcy Komendanta Miejskiego i policjantowi służby patrolowej osoby poszukiwane trafiły do zakładów karnych
Służba w Policji to nie tylko etat i wyznaczone godziny pracy. To poczucie odpowiedzialności, które zostaje nawet wtedy, gdy mundur wisi już w szafie. Potwierdzeniem tych słów są reakcje funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy wczoraj w dwóch różnych sytuacjach zauważyli poszukiwanych mężczyzn. 76-latek, poszukiwany w związku z niestosowaniem się do sądowego zakazu oraz 31-latek poszukiwany za posiadanie znacznych ilości narkotyków, spędzą w zakładach karnych łącznie 728 dni.
-
„Łapki na kierownicę”
Akcja informacyjno - edukacyjna „Łapki na kierownicę” po raz kolejny prowadzona będzie w ramach działań profilaktycznych „Na drodze - patrz i słuchaj”. Akcja ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania między innymi telefonu podczas jazdy samochodem, a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków.
-
Nowe przepisy w ruchu drogowym od 3 marca 2026 r.
3 marca 2026 roku wchodzą w życie zmiany w przepisach dotyczących ruchu drogowego oraz uprawnień do kierowania pojazdami.
-
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił samochód z żoną i dzieckiem w środku. Policjanci zatrzymali 26-latka.
Kryminalni z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w piątek rano nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mieszkaniec Gminy Kobylnica widząc sygnały świetlne i słysząc sygnały dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy rozpoczął ucieczkę, którą zakończył po kilku minutach wjeżdżając w skarpę i ogrodzenie. W pojeździe zostawił swoją córkę oraz żonę i oddalił się w nieznanym kierunku. Kilka godzin później w wyniku pracy operacyjnej, kryminalni ustalili miejsce pobytu 26-latka i zatrzymali go. Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa oraz brak prawa jazdy, a za spowodowanie kolizji i przewożenie dziecka bez fotelika został już ukarany mandatami w wysokości 5300 złotych.
-
„Na Drodze - Patrz i Słuchaj”
„Na Drodze - Patrz i Słuchaj” - kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno - edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.