Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP na terenie całego kraju wciąż obowiązują
Premier Mateusz Morawiecki podpisał nowe zarządzenia dotyczące obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza jej granicami, a także trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) na całym obszarze RP. Stopnie będą obowiązywały do 29 lutego 2024 r. do godz. 23:59.
-
Policjanci ze Słupska zatrzymali 21-latka w związku z oszustwem „na wypadek” na kwotę 60 tysięcy złotych.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 21-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który we wtorek wyłudził od 80-letniej mieszkanki Słupska blisko 60 tysięcy złotych. Z kobietą telefonicznie skontaktowała się osoba podająca się za jej wnuka. Głos w słuchawce poinformował seniorkę o poważnym wypadku, w którym uczestniczył i konieczności przekazania pieniędzy na kaucję, które pozwolą mu wyjść na wolność. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Kradzione tablice rejestracyjne, narkotyki i poszukiwany pasażer. Policjanci zatrzymali 23-latkę ze Słupska.
Przewodnicy psów służbowych z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali kobietę, która siedziała, za kierownicą samochodu wyposażonego w tablice rejestracyjne pochodzące z innego pojazdu. Dodatkowo kobieta miała przy sobie narkotyki, a pasażerem samochodu był poszukiwany do odbycia kary 272 dni 35-latek. Za popełnione przestępstwa grozi jej teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci wyważyli drzwi i pomogli kobiecie, która potrzebowała pomocy medycznej.
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ustce oraz wykładowca Szkoły Policji w Słupsku, którzy w miniony piątek pełnili razem służbę pomogli kobiecie, która zasłabła w wynajmowanym w pensjonacie pokoju. 75-latka przez kilka godzin leżała na podłodze, bez możliwości wezwania pomocy. Dzięki funkcjonariuszom, którzy wyważyli drzwi i udzieli jej pomocy medycznej kobieta z podejrzeniem udaru, na czas została przewieziona do szpitala, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy.
-
Osoby bezdomne potrzebują naszej pomocy, a Ty możesz to zrobić, nie wychodząc z domu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla wielu osób, zwłaszcza pozostających bez „dachu nad głową”. Bezdomni potrzebują teraz naszej szczególnej uwagi. Jeżeli wiesz, gdzie przebywają osoby wymagające pomocy, poinformuj o tym instytucje zajmujące się pomocą. Policjantów możesz powiadomić, nie wychodząc z domu. Poznaj aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
-
POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE. DEBATA SPOŁECZNA W SŁUPSKU W ŚRODĘ 13 GRUDNIA
Zapraszamy na debatę społeczną, która odbędzie się 13 GRUDNIA 2023 r. o godz. 11:00 w Klubie Kwadrat w Słupsku przy ul. Wincentego Witosa 8. Chętnie porozmawiamy z Państwem o bezpieczeństwie seniorów.
-
Ogólnopolski turniej „Dyżurny Roku 2023” – Policjant ze Słupska zajął 6 miejsce w klasyfikacji końcowej.
W ubiegłym tygodniu po raz trzeci o miano najlepszego dyżurnego w kraju rywalizowało 17 dyżurnych reprezentujących komendy wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji. Jednym z uczestników turnieju, który rozgrywał się w katowickiej szkole Policji był podinsp. Andrzej Góralski, reprezentant województwa pomorskiego, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku. Nasz kolega w klasyfikacji końcowej zajął bardzo dobre 6 miejsce. Gratulujemy!!!
-
CZAD – CICHY ZABÓJCA
Trwa sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta ryzyko zatrucia czadem. Policjanci apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Czad, czyli tlenek węgla to „cichy zabójca”, którego nie widać i nie czuć, a jego niewielka dawka może zabić.
-
POLICJANCI RADZĄ, JAK PO SEZONIE ZABEZPIECZYĆ OGRÓDKI DZIAŁKOWE.
Jesień w pełni, a wraz z tą porą roku swój sezon kończą działkowcy. Dlatego policjanci przypominają właścicielom ogródków o właściwym zabezpieczeniu swoich, altan, działek oraz znajdującego się tam wyposażenia.
-
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SŁUŻBY DYŻURNEJ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH POLICJI. WOJEWÓDZTWO POMORSKIE REPREZENTUJE POLICJANT ZE SŁUPSKA.
23 listopada 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęła się rywalizacja w Finale trzeciego Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, której celem jest poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych oraz wyłonienie najlepszego dyżurnego w kraju.