Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
W okresie od 4 do 30 września 2023 r. Policja będzie prowadziła działania informacyjno - edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Ważnym aspektem akcji jest także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
-
Narkotyki schował w… dekoderze i radiu. Policjanci zatrzymali 22-latka ze Słupska.
Kryminalni z Komisariatu Policji I w Słupsku zatrzymali mieszkańca Słupska w związku z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających. W trakcie interwencji funkcjonariusze znaleźli zabronione substancje, które mężczyzna ukrył wewnątrz dekodera, który niósł pod pachą. Podczas przeszukania mieszkania słupszczanina, funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki schowane wewnątrz radia. Decyzją sądu 22-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.
-
Podsumowanie wakacji na drogach Słupska i powiatu słupskiego.
Wakacje były dla wielu osób czasem wypoczynku i dobrej zabawy. Dla słupskich policjantów był to okres wytężonej i ciężkiej pracy, podczas której funkcjonariusze dbali o to, aby wszyscy cali i zdrowi dojechali do miejsca wypoczynku oraz wrócili z urlopu do pracy lub szkolnej ławki. Teraz przed mundurowymi kolejne wyzwania i zadania, które będą realizować w rejonach szkół, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom podczas ich codziennej drogi na lekcje. Apelujemy o ostrożność, rozsądek i odpowiedzialność. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!
-
Dwóch dwudziestolatków zatrzymanych za rozboje i kradzież samochodu
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali dwóch dwudziestolatków, podejrzanych o dokonanie trzech rozbojów i kradzieży samochodu, do których doszło na terenie Słupska. Kryminalni odzyskali również skradziony pojazd o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa mieszkańcom Słupska grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.
-
#TWOJEKONTOTWOJEPRZESTEPSTWO – KAMPANIA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA „MUŁÓW FINANSOWYCH”
Grupy przestępcze często wykorzystują proceder „prania pieniędzy” w celu ukrycia pochodzenia nielegalnych środków. Celem jest wywołanie wrażenia legalności przestępczych aktywów, a w konsekwencji uniknięcie odpowiedzialności karnej. Proceder taki w rezultacie utrudnia organom ścigania identyfikowanie i śledzenie transferów środków.
-
Ostatni weekend wakacji. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa!
Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Wiele osób właśnie na ten weekend zaplanowało powrót z wypoczynku. Mając na względzie bezpieczeństwo podróżujących i konieczność zapewnienia płynnego ruchu, na drogach naszego regionu będzie można zauważyć więcej policyjnych patroli, które będą reagować na wszystkie przypadki niestosowania się do obowiązujących przepisów. Kierowco! Stosuj się do przepisów ruchu drogowego. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!!!
-
170 kilogramów nielegalnego tytoniu nie trafi na rynek. Dwie osoby usłyszały zarzuty.
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 42-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę, którzy posiadali łącznie blisko 170 kilogramów krajanki tytoniowej. Straty na jakie został narażony skarb państwa to około 150 tysięcy złotych. Zatrzymani słupszczanie usłyszeli zarzuty z kodeksu karno-skarbowego i grozi im za to wysoka grzywna i kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
-
ZOBACZ JAK WYGLĄDA SŁUŻBA W POLICJI - ZOSTAŃ POMORSKIM POLICJANTEM!
Zarówno możliwości jak i wyzwań na służbie jest wiele. Mnogość wydziałów i związana z tym różnorodność obowiązków jest jednym z powodów, dla których zawód policjanta to ciekawa i satysfakcjonująca ścieżka kariery. Zobacz nasz spot i sprawdź jak wyglądają niektóre z działań wykonywanych przez pomorskich policjantów. Dasz radę im podołać?
-
ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW / WRĘCZENIE ODZNACZEŃ PAŃSTWOWYCH I RESORTOWYCH
„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze, a którą przyjął dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński. Nowi policjanci ślubując na sztandar tym samym wstąpili w szeregi polskiej Policji. Uroczystość była także okazją do wręczenia Medali za Długoletnią Służbę, odznak „Zasłużony Policjant” oraz innych wyróżnień.
-
Za kilka dni w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo uczniów!
Czas wakacyjnego wypoczynku powoli dobiega końca. Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny w związku z tym słupscy policjanci rozpoczęli działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży. Funkcjonariusze od kilku tygodni kontrolują rejony szkół i zwracają szczególną uwagę na oznakowanie, stan urządzeń bezpieczeństwa ruchu znajdujących się w tych miejscach, a także widoczność na przejściach dla pieszych. Rodzicu!!! Zadbaj o to, aby Twoje dziecko przed pierwszym szkolnym dzwonkiem zobaczyło, którędy prowadzi droga do szkoły.