Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci wyróżnieni przez samorządowców z powiatu słupskiego.
Wczoraj podczas 58. Sesji Rady Powiatu Słupskiego Pan Paweł Lisowski - Starosta Słupski oraz Pan Jan Olech - Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego w obecności samorządowców podziękowali funkcjonariuszom za ich wkład w bezpieczeństwo na rzecz mieszkańców naszego regionu.
-
Kradzież, usiłowanie kradzieży i podpalenie samochodu. Policjanci zatrzymali 23-latka ze Słupska.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu, kradzieże z włamaniem i podpalenie samochodu. Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili słupszczaninowi zarzuty za popełnione przestępstwa, które 23-latek miał popełnić w nocy z czwartku na piątek. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.
-
WRACAŁA PO SŁUŻBIE DO DOMU. POLICJANTKA Z KOBYLNICY POMOGŁA POSZKODOWANYM W ZDARZENIU DROGOWYM
O tym, że policjantem jest się również poza służbą doskonale wie post. Amanda Zielonka, która kilka tygodni temu ukończyła kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku i rozpoczęła służbę w Posterunku Policji w Kobylnicy. Funkcjonariuszka będąc w czasie wolnym od służby była świadkiem groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 6. Policjantka sprawnie zabezpieczyła miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu swoich kolegów z patrolu i udzielała pomocy medycznej osobom poszkodowanym przed przybyciem ratowników.
-
KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA MOŻE RÓWNIEŻ UCHRONIĆ OD TRAGEDII NAD WODĄ!
Jesteś świadkiem niebezpiecznych sytuacji nad wodą. Reaguj. Zwróć uwagę na niewłaściwe zachowanie, powiadom odpowiednie służby, nanieś zagrożenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
-
BEZPIECZNE WAKACJE – BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ
Sezon wakacyjny w pełni, a dobre warunki pogodowe, niestety – zachęcają część kierujących pojazdami do zwiększania prędkości na drodze. Od lat, nadmierna prędkość jest jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Policja apeluje o o rozsadek i rozwagę oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.
-
Narkotyki miał w organizmie i w mieszkaniu. Policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę z Ustki.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali kierowcę, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu, pomimo tego, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo w mieszkaniu 31-latka usteccy policjanci znaleźli blisko 100 gramów marihuany i amfetaminy, które wskazał pies tropiący Straży Granicznej. Wspólne działania policjantów oraz strażników granicznych z Ustki doprowadziły do postawienia zarzutu w związku z posiadaniem znacznych ilości zabronionych substancji za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Wywrócił się na skuterze. W organizmie miał ponad 1,6 promila alkoholu.
Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce interweniowali wczoraj wieczorem wobec 30-letniego kierowcy motoroweru, który będąc w stanie nietrzeźwości wywrócił się na skrzyżowaniu w centrum Ustki. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej.
-
JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ? NIE MÓW, ŻE TOBIE NIGDY SIĘ TO NIE PRZYDARZY...
Policjanci szukają oszustów, którzy w ciągu kilku ostatnich dni wyłudzili od kilku mieszkańców naszego województwa pieniądze. Jeden z oszustów trafił już w ręce puckich policjantów, nad zatrzymaniem kolejnych pracują m.in. policjanci z Gdańska, Gdyni i Wejherowa. Jeżeli nie chcesz stać się ofiarą naciągaczy, zapoznaj się dokładnie z metodami, które wykorzystują. Korzystaj z apeli policjantów, dziennikarzy i przekazuj swoją wiedzę znajomym. Nie mów, że Tobie nigdy się to nie przydarzy...jeśli w to wierzysz, możesz szybko wpaść w pułapkę.
-
Kolejne działania policjantów i pracowników Sanepidu na plażach w regionie.
Słupscy policjanci kolejny raz spotkali się z turystami wypoczywającymi na plażach naszego regionu. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi rozmawiali również z uczestnikami letnich obozów, a do działań włączyli się pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku. Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo podczas kąpieli i wypoczynku letniego.
-
Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz! Seniorka przekazała oszustom 21 tysięcy złotych.
21 tysięcy złotych przekazała obcej kobiecie 85-letnia słupszczanka. Seniorka była przekonana, że pomaga swojej wnuczce, która miała być sprawcą poważnego wypadku drogowego. Kolejny raz apelujemy o ostrożność i natychmiastowy kontakt z Policją w przypadku ewentualnych podobnych telefonów.