Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
W OBSZARZE ZABUDOWANYM JECHAŁ Z PRĘDKOŚCIĄ 114 KM/H. PRAWEM JAZDY CIESZYŁ SIĘ PRZEZ DWA TYGODNIE.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali do kontroli 18-letniego mieszkańca gminy Słupsk, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. Młody kierowca, który odebrał dokument uprawniający go do kierowania dwa tygodnie wcześniej, przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł wsiadać za kierownicę samochodu. Apelujemy o odpowiedzialność na drogach. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
-
SŁUPSCY KRYMINALNI ZATRZYMALI SPRAWCÓW ROZBOJU
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ubiegłą sobotę zaatakowali 19-latka, pobili go, a następnie ukradli jego zegarek. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
-
"Bezpieczna droga do szkoły" - działania słupskich policjantów na rzecz bezpieczeństwa uczniów.
W szkolnej sali, przed szkołą i w rejonach przejść dla pieszych. Tam można spotkać od początku września policjantów słupskiej komendy, którzy dbają o bezpieczeństwo uczniów. Funkcjonariusze przeprowadzili pierwsze wrześniowe rozmowy profilaktyczne oraz zajęcia praktyczne przed szkołami, a także życzyli uczniom samych piątek.
-
Umiejętności policjantów + nowe motocykle = skuteczne zatrzymanie.
W ubiegłym tygodniu policjanci słupskiej drogówki pełniący służbę na motocyklach podjęli próbę zatrzymania motocyklisty, jednak nie zareagował on na wydawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę w trakcie której stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po jego zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.
-
DZIELNICOWY Z GŁÓWCZYC NAGRODZONY PRZEZ WÓJT GMINY GŁÓWCZYCE
Wójt Gminy Główczyce Pani Danuta May nagrodziła dzielnicowego z Komisariatu Policji w Główczycach asp. szt. Władysława Potapowicza za jego wkład w bezpieczeństwo na rzecz lokalnej społeczności. Uroczyste wręczenie podziękowań odbyło się podczas Sesji Rady Gminy Główczyce w ubiegły piątek.
-
PODSUMOWANIE WAKACJI NA DROGACH SŁUPSKA I POWIATU SŁUPSKIEGO
Wakacje były dla wielu osób czasem wypoczynku i dobrej zabawy. Dla słupskich policjantów był to okres wytężonej i ciężkiej pracy, podczas której funkcjonariusze dbali o to, aby wszyscy cali i zdrowi dojechali do miejsca wypoczynku oraz wrócili z urlopu do pracy lub szkolnej ławki. Teraz przed mundurowymi kolejne wyzwania i zadania, które będą realizować w rejonach szkół, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom podczas ich codziennej drogi na lekcje. Apelujemy o ostrożność, rozsądek i odpowiedzialność.
-
Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Przedstawiciele służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyli kwiaty w 83. rocznicę wybuchu II. wojny światowej. Słupskie uroczystości odbyły się w centrum miasta przy pomniku Żołnierza Polskiego. Komendę Miejską Policji w Słupsku reprezentował nadkom. Mariusz Mejer - Komendant Miejski.
-
POLICJANCI ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ, KTÓRY UCIEKAŁ PRZED NIMI NA MOTOCYKLU.
Wczoraj wieczorem policjanci słupskiej drogówki pełniący służbę na motocyklach zatrzymali 23-letniego motocyklistę, który zwrócił ich uwagę niebezpieczną jazdą. Mężczyzna nie zareagował na wydawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę, w której trakcie stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po zatrzymaniu nieodpowiedzialnego kierowcy okazało się, że był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.
-
Słupscy policjanci nagrodzeni przez Starostę Słupskiego.
Wczoraj podczas Sesji Rady Powiatu Słupskiego Starosta Paweł Lisowski nagrodził policjantów słupskiej komendy za ich wkład w bezpieczeństwo na rzecz lokalnej społeczności. Uroczyste wręczenie podziękowań odbyło się w Starostwie Powiatowym w Słupsku.
-
POLICJANTKA ODNALAZŁA ZAGINIONEGO PSA. ZWIERZĘ WRÓCIŁO DO SWOJEGO OPIEKUNA.
Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku podczas wspólnej służby ze strażniczką gminną odnalazła zaginionego psa. Właścicielka, szukając pomocy w odnalezieniu, napisała post na facebook-u. Zwierzę całe i zdrowe wróciło do swojego opiekuna.