Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Słupscy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę.
Policjanci z Komisariatu Policji II w Słupsku nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez mieszkańca Słupska. Mężczyzna był w złym stanie psychicznym i groził, że wyskoczy przez okno z mieszkania. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się temu zapobiec, a uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Po raz kolejny mundurowi udowodnili, że ludzkie życie jest dla nich największą wartością.
-
ZAKAZ ZBLIŻANIA SIĘ I NAKAZ OPUSZCZENIA MIESZKANIA ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZINĄ.
Policjanci z Posterunku Policji w Damnicy zatrzymali 29-letniego mieszkańca Gminy Damnica, który przez ostatnie kilka miesięcy miał stosować przemoc psychiczną i fizyczną wobec swoich najbliższych. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
-
EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z HANDLEM LUDŹMI
Dzień 18 października obchodzony jest jako Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec.
-
REALIZACJA DZIAŁAŃ W PROJEKCIE PN. „IDENTYFIKACJA OFIAR HANDLU LUDŹMI JAKO PODSTAWA UZYSKANIA WSPARCIA PRZEZ POKRZYWDZONEGO”
18 października już po raz 16. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji wraz z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji przypominają o trwających działaniach w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.
-
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Debata społeczna w Gminie Smołdzino.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku serdecznie zapraszają na debatę społeczną, która odbędzie się 20 października 2022 r. o godzinie 12:00 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej z siedzibą Gardnie Wielkiej ul. Mickiewicza 20. Chętnie porozmawiamy z Państwem na temat bezpieczeństwa seniorów w Gminie Smołdzino.
-
Tylko w sobotę słupscy policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku tylko w minioną sobotę zatrzymali do kontroli 7 kierowców, którzy kierowali pojazdami pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol. Mężczyźni w wieku od 23 do 52 lat mieli w swoich organizmach od ponad 0,6 promila do 3 promili alkoholu. Wszyscy odpowiedzą wkrótce za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat więzienia. Apelujemy o odpowiedzialność na drogach.
-
142 km/h w obszarze zabudowanym. 47-letni kierowca stracił prawo jazdy.
O 92 km/h szybciej niż dopuszczają przepisy, jechał w obszarze zabudowanym 47-letni kierujący, który został zatrzymany do kontroli w miejscowości Rzuszcze. Patrol słupskiej drogówki ukarał wrocławianina mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi. Dodatkowo zgodnie z obowiązującymi przepisami przez najbliższe 3 miesiące ten mężczyzna nie będzie mógł kierować pojazdami. Apelujemy o odpowiedzialność na drodze.
-
TYDZIEŃ MEDIACJI 2022
Wzorem lat ubiegłych od 17 do 21 października 2022 r. w całej Polsce obchodzony będzie Tydzień Mediacji. Z tej okazji oraz przypadającego w jego trakcie Międzynarodowego Dnia Mediacji (20 października 2022 r.) w Sądzie Okręgowym w Gdańsku oraz sądach rejonowych okręgu gdańskiego odbędą się liczne wydarzenia, których celem będzie promowanie idei mediacji i polubownego rozwiązywania konfliktów.
-
Kolejne zajęcia o odpowiedzialności prawnej nieletnich w języku ukraińskim.
Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzili kolejne zajęcia o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Uczestnikami spotkania byli uczniowie, którzy przyjechali do Słupska z objętej wojną Ukrainy i rozpoczęli naukę w polskich szkołach. Przekazane informacje prezentowane były również w języku ukraińskim, tak aby te trudne zagadnienia, dotyczące kwestii prawnych były zrozumiałe dla uczniów.
-
Podsumowanie policyjnych działań NURD.
Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku realizowali wojewódzkie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, których popełnienie stwarzało zagrożenie m.in. dla pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Nadzorem zostały objęte miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla tych użytkowników dróg, czyli przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów. Kolejny raz apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów.