Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę, z której 69-latek strzelał do zaparkowanych samochodów. Tożsamość mężczyzny ustaliła dzielnicowa.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Słupsku ustalili tożsamość mężczyzny, który w centrum Słupska miał strzelać z wiatrówki do zaparkowanych samochodów. Funkcjonariusze przesłuchali 69-latka, a zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem o ukaranie przekazali do sądu, który zdecyduje o karze dla słupszczanina. Za zniszczenie mienia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.
-
Życie jest zbyt krótkie, abyś wykonywał(a) zawód, który nie daje Ci satysfakcji – zostań pomorskim policjantem!
-
Bezpieczna droga do szkoły. Słupscy dzielnicowi rozmawiają z najmłodszymi.
Pierwsze tygodnie września to intensywny czas dla każdego dzielnicowego. To najczęściej ci policjanci odwiedzają szkoły w swoich rejonach służbowych i rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze. Coroczna akcja pod nazwą „Bezpieczna droga szkoły” ma na celu przygotowanie dzieci do samodzielnego pokonywania trasy do szkoły i zwrócenie ich uwagi na zagrożenia i sytuacje, których powinny się wystrzegać.
-
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Został ukarany mandatami w wysokości ponad 16 tysięcy złotych.
Policjanci słupskiej drogówki zatrzymali 22-latka, który wczoraj około godziny 12:00 zlekceważył wydawane przez nich sygnały świetlne i dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę. Po około 3 kilometrach, kierujący mercedesem, spowodował kolizję. Tester narkotykowy wykazał, że kierował pod wpływem amfetaminy, a dodatkowo wbrew sądowemu zakazowi. Policjanci za popełnione podczas ucieczki wykroczenia ukarali go mandatami w wysokości 16 250 złotych.
-
Policjanci w czasie wolnym od służby pomagali uczestnikom wypadku w powiecie sławieńskim.
W niedzielę ok. godziny 16:00 doszło do poważnego wypadku drogowego w Gminie Postomino (powiat sławieński). Osobom poszkodowanym w tym zdarzeniu pomagali m.in. będący w czasie wolnym od służby policjanci sierż. Agata Siarnecka – dzielnicowa z Komisariatu Policji I w Słupsku oraz st. post. Karol Markowicz z Komisariatu Policji w Ustce, którzy wspólnie z kilkoma innymi świadkami zdarzenia ewakuowali poszkodowanych z samochodu, udzielali im pomocy medycznej i pomagali w transporcie rannych do karetek ratownikom medycznym oraz strażakom.
-
10 osób poszukiwanych zatrzymali w ciągu jednego dnia słupscy policjanci. Łącznie spędzą 1615 dni w zakładach karnych.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w ciągu jednego dnia zatrzymali 10 osób poszukiwanych. Mężczyźni w wieku od 29 do 65 lat, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości mieli do „odsiadki” łącznie 1615 dni. Zatrzymania miały miejsce w poniedziałek w związku z działaniami pn. „Poszukiwani” prowadzonymi na terenie powiatu słupskiego.
-
24-latek zatrzymany za posiadanie blisko 1,5 kilograma narkotyków oraz broni i amunicji.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego słupskiej komendy zatrzymali 24-latka, który ukrywał w miejscu zamieszkania blisko 1,5 kilograma narkotyków, broń palną bez zezwolenia oraz kilka sztuk amunicji. Słupszczanin usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na miesiąc. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.
-
Nastoletni sprawcy pobicia odpowiedzą przed sądem rodzinnym
Policjanci z Komisariatu Policji I w Słupsku ustalili tożsamość dwóch nastolatków, którzy w piątek wieczorem mieli zaatakować na terenie jednego z parków swojego rówieśnika. Przewrócony na ziemię nastolatek był bity i kopany, w wyniku czego został przewieziony do szpitala w celu wykonania szczegółowych badań. Sprawą agresywnych nastolatków zajmie się teraz Sąd Rodzinny.
-
20-latek i 34-latek zatrzymani z amfetaminą i marihuaną w Ustce.
Kryminalni z Ustki jednego dnia zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. To 34-latek, który posiadał marihuanę i amfetaminę oraz 20-latek z marihuaną. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania zabronionych substancji. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci pracowali na miejsu śmiertelnego wypadku motocyklisty w Gminie Dębnica Kaszubska.
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze pomiędzy Motarzynem i Budowem. W zdarzeniu, w którym udział wzięli motocyklista oraz kierująca land roverem śmierć na miejscu poniósł 40-letni kierujący jednośladem. Mundurowi na podstawie zgromadzonych informacji będą ustalać dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku.