Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Kierowco zachowaj czujność na drodze. Większe natężenie ruchu wymaga większego skupienia!
Powrót dzieci do szkół sprawił, że na drogi wyjechała większa liczba samochodów, a kierowcy w wielu miejscach muszą liczyć się z utrudnieniami. Szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych zauważyć można tworzące się zatory. Wielu kierowców zapomniało, że ruch na drogach jest większy, wyjeżdża na ostatnią chwilę, a pośpiech w konsekwencji prowadzi do zdarzeń drogowych. Tylko wczoraj policjanci pracowali na miejscu 10 kolizji i 1 wypadku. Kierowco zachowaj czujność na drodze. Większe natężenie ruchu wymaga większego skupienia!
-
Bezpieczna Droga do Szkoły 2024 - Razem dbamy o bezpieczeństwo naszych dzieci
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, policjanci w całym kraju rozpoczynają coroczną akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Celem tej inicjatywy jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły.
-
Podsumowanie wakacji na drogach Słupska i powiatu słupskiego
Wakacje to czas wypoczynku i dobrej zabawy. Dla słupskich policjantów to okres wytężonej pracy, podczas której priorytetem było bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Ponad 4700 kontroli, 59 nietrzeźwych kierujących i 65 zatrzymanych praw jazdy. Kolejne tygodnie, to kolejne zadania m.in. w rejonach szkół, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom podczas ich codziennej drogi na lekcje. Apelujemy o ostrożność, rozsądek i odpowiedzialność! Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!
-
Zwalniaj przy szkołach
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w okresie od 2 do 30 września br., Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem aplikacji Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju przeprowadzi akcję pn. Zwalniaj przy szkołach.
-
Bezpieczna Droga do Szkoły
Po ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych. Dlatego od 2 do 30 września 2024 r. Policja będzie prowadziła działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.
-
Podziękowania dla funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji za służbę w sezonie letnim w Ustce
Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zakończyli pełnienie służby na terenie podległym usteckiemu komisariatowi. Dzisiaj ośmiu policjantów, którzy na cały sezon letni byli oddelegowani jako wsparcie dla miejscowych funkcjonariuszy, spotkało się z Zastępcą Komendanta Policji w Słupsku, który podziękował im za dwumiesięczną służbę na rzecz mieszkańców i turystów w Ustce i Gminie Ustka.
-
Ostatni weekend wakacji. Apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą
Jak prognozuje IMGW, w najbliższy weekend pogoda powinna sprzyjać amatorom wypoczynku nad wodą. W regionie słupskim przewidywane są temperatury, które zdecydowanie mogą wpływać na zainteresowanie kąpielami w morzu i jeziorach. Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo, apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach akwenów. Pamiętajmy, że woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Ostatni weekend wakacji spędźmy odpowiedzialnie i bezpiecznie.
-
Podziękowania od Wójta Gminy Smołdzino dla policjantów i pracownika Posterunku Policji w Smołdzinie.
Wójt Gminy Smołdzino nagrodził policjantów za ich wkład w bezpieczeństwo i służbę na rzecz lokalnej społeczności. Uroczyste wręczenie podziękowań nastąpiło podczas sesji Rady Gminy.
-
Zapraszamy do znakowania rowerów w Słupsku
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zapraszają chętnych rowerzystów do oznakowania swoich jednośladów. Znakowanie rowerów odbędzie się we wtorek 10 września (godz. 9-11) na terenie KMP w Słupsku przy ul. 3 Maja (wjazd od strony ul. Sobieskiego).
-
Dzielnicowi dbali o bezpieczeństwo w miejscu znalezienia niewybuchu.
Podczas prac ziemnych prowadzonych na budowanej linii kolejowej na terenie Słupska, znaleziony został niewybuch. To amunicja artyleryjski pochodząca najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O bezpieczeństwo w miejscu odnalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu wojskowych saperów dbali dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Słupsku. Pamiętajmy, że takie przedmioty mogą być śmiertelnie niebezpieczne. W przypadku znalezienia niewybuchu niezwłocznie poinformuj Policję!